NaturaClinic - Gabinet Biorezonansu i Medycyny Naturalnej w Zduńskiej Woli
+48 798 200 967
naturaclinic.kontakt@gmail.com
Ul. Spacerowa 23
98-220 Zduńska Wola
08:00 - 19:00
Pn - Sb
17-07-2023

Przywry - groźny rodzaj pasożytów

Przywry - rodzaj pasożytów, który coraz częściej diagnozowany jest u człowieka. Przywry powodują poważne powikłania zdrowotne i groźne choroby. Mogą prowadzić nawet do śmierci. 

Przywry są niewielkimi zwierzętami bezkręgowymi należącymi do płazińców. Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę, że ból brzucha, biegunka, czy zwyczajne objawy zakażenia pokarmowego mogą być spowodowane wystąpieniem przywr w ciele ludzkim. Nawet alergie skórne: kichanie, swędzenie oczu, wysypka, mogą być oznaką obecności tych pasożytów w ciele ludzkim

Innymi, znaczącymi objawami występowania przywr jest: astma, zmęczenie, ból głowy, ogólne rozbicie. Mogą występować także kłopoty z trawieniem, pod postacią jelita drażliwego. Przywry występują pod postacią kilku odmian, w zależności od tego, gdzie się ulokują, pojawia się ból. Może on być zlokalizowany w okolicach m.in. trzustki, wątroby lub płuc. Bardzo często pojawia się także uczucie wysadzania gałek ocznych. Przywry żyją do około roku i w tym czasie składają jaja. Pasożyty te mogą być przyczyną występowania wielu różnorodnych chorób w ciele człowieka. U osób chorujących na cukrzycę, wykryto przywry w trzustce. Nieleczone przywry mogą powodować choroby nowotworowe lub obniżyć odporność człowieka do tego stopnia, że złapie on choroby autoimmunologiczne.

Jeśli przywry „zadomowią” się w ciele człowieka na dłużej i przejdą w fazę przewlekłą, najczęściej może dojść do cyklicznych ataków bólu wątroby, śledziony lub jelit, znacząco powiększa się także śledziona. Bardzo często pacjenci skarżą się na chroniczne zapalenie wątroby.

Jak może dość do zarażenia przywrą?

Zjedzenie surowej lub nieodpowiednio przygotowanej ryby może skutkować zarażeniem się przywrami. Pasożyty zajmują w ludzkim ciele różne organy, w zależności od gatunku i rodzaju. Przywra chińska i kocia wegetuje głównie w przewodzie żółciowym, doprowadzając do zapalenia pęcherzyka żółciowego i wątroby. Natomiast przywra płucna, jak nazwa wskazuje, osiada w płucach, gdzie dojrzewa i może przeżyć nawet 20 lat.

Rodzaje przywr